Küld be a kedvenc receptedet! Mi megjelentetjük!
vasasbonyhad@indamail.hu
Karácsonyi menü
Sok családnál el sem tudják képzelni a karácsonyt halászlé nélkül. Ünnepi hagyományként évről évre újból az asztalra kerül. Receptünk segítségével idén te is elkészítheted az ünnepekre.
Hozzávalók:
1 db 1-1,2 kg-os ponty
fél kg apró hal (keszeg, kárász)
vagy halfej és farok
2 nagy fej hagyma
2 paradicsom
2 zöldpaprika
Cseresznyepaprika
1-2 kávéskanál pirospaprika (ízlés szerint)
só
Először is a halat meg kel tisztítani, majd mossuk meg alaposan, a fejét és a farkát le kell vágni, majd a színhúst ujjnyi vastagra szeleteljük fel,és enyhén megsózva tegyük félre.
A fejet, a farkat és megtisztított halakat beletesszük egy edénybe és öntünk rá annyi vizet, hogy ellepje, a felkarikázott hagymát is beletesszük, kissé megsózva lassú tűzön addig forraljuk, amíg a hús teljesen le nem fő a csontokról. Szitakanálon passzírozás nélkül szűrjük át a levét, ezután felforraljuk, elkeverjük benne a pirospaprikát, hozzáadjuk a karikára vágott zöldpaprikát, és a szeletekre vágott paradicsomot, egy csipetnyi cseresznyepaprikát és a besózott haldarabokat. Rázogatva lábast, lassú forralással 10-15 percig főzzük.
Csirkemell gesztenyével és szilvával vörösboros szószban
Hozzávalók:
● 4 szelet baconszalonna
● 4 csirkemellfilé
● 1 evőkanál porcukor
● 5 dl vörösbor
● 5 dl húsleveslé
● 2 kakukkfűágacska
● 20 dkg főtt gesztenye
● 10 dkg szilvabefőtt
● só, bors
● olaj a sütéshez
● 2 evőkanál vaj
● díszítéshez friss zöldfűszerek
Elkészítés:
A hússzeleteket forró olajban aranybarnára pirítjuk, kivesszük, majd előmelegített sütőben, 140 fokon húsz percig sütjük. A porcukrot a gesztenyével együtt karamellizáljuk, majd a vörösborral és a húsleves lével felöntjük. A keverékbe beleszórjuk a kakukkfűágakat, és addig hagyjuk főni, míg a folyadék fele el nem fő. A szilvákat kimagozzuk, negyedeljük, és a szószhoz adjuk. A szószt sóval, borssal ízesítjük, levesszük a tűzről, és a még hideg vajjal besűrítjük. A szalonnacsíkokat kicsit megpirítjuk. Egy tányérra egy-két kanál szószt öntünk, ráteszünk egy csirkemellszeletet, tetejére szalonnát és zöldfűszereket szórunk.
Erdélyi töltött káposzta
Hozzávalók 4 személyre:
- 50 dkg savanyú káposzta
- 3 fej savanyúkáposzta-levél
- 1 kg darált sertéshús
- 60 dkg főtt, füstölt tarja
- 20 dkg rizs
- 1 vöröshagyma
- étolaj
- só
- őrölt bors
- pirospaprika
- csombor
- kapor
A hagymát megfonnyasztjuk egy kevés olajon, hozzáadjuk a megmosott rizst, és rövid ideig pirítjuk.
Ezután hozzáöntjük a darált húshoz, sóval, borssal és kevés pirospaprikával fűszerezzük. Ezután a fejes
káposztáról óvatosan lefejtjük a leveleket és elkészítjük a töltelékeket. A fazék alját kibéleljük a töltelékek készítése közben keletkezett káposztadarabkákkal. A vágott káposztát kettéosztjuk, felét az edény aljára tesszük. Elrendezzük rajta a töltelékeket, majd következhet a kisebb darabokra vágott füstölt hús vagy szalonna. Bőven
megszórjuk vágott kaporral és csomborral, végül rátesszük a vágott káposzta másik felét. Felengedjük vízzel, és kb. 2 óra alatt készre főzzük.
ELRONTHATATLAN DIÓS-MÁKOS BEJGLI
Hozzávalók:
a tésztához: 60 dkg liszt, 30 dkg főtt áttört burgonya, 25 dkg sütőmargarin, 20 dkg cukor, csipetnyi só, 1 dl tejföl, 1 dl meleg tejben futtatott 1 dkg élesztő; a töltelékhez: 60 dkg mák vagy dió, 45 dkg cukor (citrom- vagy narancshéjjal, mazsolával, vaníliás cukorral, rummal ízesíthetve)
Elkészítés:
A tésztához az összes hozzávalót összegyúrjuk, majd három adagra osztjuk. A töltelékhez a cukrot kevés vízben felfőzzük, összekeverjük az ízesítőkkel, és 3 részre osztva megtöltjük vele a tésztát. Kizsírozott tepsibe tesszük, tojássárgájával megkenjük, fél órát hideg helyen szikkasztjuk, majd másodszor is bekenjük tojássárgájával. Előmelegített sütőben 180 fokon 45 percig sütjük. A burgonya miatt sokáig friss marad, nem szárad meg.
Természetesen a hagyományos diós és mákos töltelék mellett ma már csak a fantázia szabhat határt.
ZSERBÓ
Hozzávalók:
35 dkg liszt, 20 dkg sütőmargarin (vagy 15 dkg zsír), 5 dkg porcukor, 1 dkg élesztő, 1 dl tej, 1 szem kockacukor, csipetnyi só, fél csomag sütőpor, 1 db tojás; a töltelékhez: 20 dkg darált dió és 20 dkg porcukor keveréke, baracklekvár; a csokimázhoz: 10 dkg porcukor, kakaópor, 2-3 dkg sütőmargarin
Elkészítés:
Az élesztőt a kockacukros langyos tejben felfuttatjuk, majd a tészta többi hozzávalóihoz adjuk és alaposan összegyúrjuk, langyos helyen kelesztjük. Egy tepsit kivajazunk. A tésztát három részre osztjuk, lisztezett deszkán átgyúrjuk és vékonyra nyújtjuk. Az első lapot behelyezzük a tepsibe, megkenjük baracklekvárral, megszórjuk a cukrozott dióval. Erre kerül a második lap, amit ismét megkenünk lekvárral és megszórunk diós keverékkel, majd erre jön a harmadik lap.
Egy órát kelni hagyjuk, majd megszurkáljuk és előmelegített, de nem forró sütőben, lassan, 150 fokon kb. 35 percig sütjük. Ha készen van és kihűlt, ellenőrizzük, hogy a szélei nem sültek-e meg, és ha kell, körbevágjuk. Ezután a már kihűlt tésztára simítjuk a vajból, porcukorból és kakaóporból felfőzött, langyosra hűlt csokimázt.
VÖRÖSBOROS, DUPLÁN CSOKOLÁDÉS KUGLÓF
Hozzávalók:
a tésztához: 20 dkg sütőmargarin, 20 dkg kristálycukor, 2 csomag vaníliás cukor, 4 tojás, 28 dkg finomliszt, 1 csapott evőkanál keserű kakaópor, fél kiskanál őrölt fahéj, 1 csomag sütőpor, 1,75 dl zamatos vörösbor, 10 dkg étcsokoládé; a forma kikenéséhez: 2 dkg sütőmargarin; a mázhoz: 6-6 dkg ét- és tejcsokoládé, 5 cl főzőtejszín
Elkészítés:
A puha (szobahőmérsékletű) margarint a kétféle cukorral és a tojások sárgájával habosra keverjük. A lisztet a kakaóval, a fahéjjal és a sütőporral összeforgatjuk és a borral együtt az előzőekhez adjuk. Az étcsokoládét apróra vágjuk vagy reszeljük, szintén a tésztába keverjük, majd a kemény habbá vert tojásfehérjét is beleforgatjuk.
A masszát egy margarinnal kikent kuglóf formába töltjük, és előmelegített sütőben, közepes lánggal (180 °C, légkeveréses sütőben 165 °C) kb. 1 óra alatt (tűpróbáig) megsütjük, majd hűlni hagyjuk.
A mázhoz a kétféle csokoládét vízgőzre állítva fölolvasztjuk, a tejszínt hozzákeverjük, majd amikor kissé kihűlt, a kuglófra kenjük vagy locsoljuk. Megvárjuk, amíg megdermed rajta, végül forró vízbe mártott késsel fölszeleteljük.
GESZTENYÉS PATKÓ
Hozzávalók:
25 dkg finomliszt, 10 dkg vaj, 1 dl tej, 1 tojás, 1 dkg élesztő, 1 teáskanál porcukor, 1 mokkáskanál só; a töltelékhez: 25 dkg gesztenyemassza, 2 evőkanál leszűrt és kimagozott meggybefőtt, fél-fél dl tej és befőttlé; a kenéshez: 1 tojás
Elkészítés:
A tésztához az összes anyagot mély tálba szórjuk és összegyúrjuk. A cipóvá formált tésztát lisztezett tálba tesszük, a felületét is belisztezzük, és tiszta konyharuhával letakarjuk. Langyos helyen fél órát pihentetjük.
A gesztenyemasszát a tejjel és a befőttlével kenhetővé keverjük, majd hozzáadjuk a meggyet.
A tésztát 12 darabra vágjuk. Egy-egy darabot vékonyra nyújtunk, megkenjük töltelékkel, feltekerjük és patkó alakúra formáljuk. Tepsibe tesszük, megkenjük a felvert tojással, és még 30 percet pihentetjük. Tojással ismét megkenve 180 fokos sütőben aranybarna színűre sütjük. Szép márványos lesz a teteje.
Úgy tűnik, hogy természetes hajlamunk van ősszel és télen többet enni, ennek pedig megvan a nagyon jó oka.
A hidegebb időjárás csökkenti a testhőmérsékletünket, ami stimulálja az étvágyat. Ez azért van, mert az evés segít létrehozni a belső hőt, és utólag testhőmérséklet emelkedéshez vezet. Télen a szervezet nehezebben működik és több energiát éget el, így az étvágy a természetes energiafelhasználás következménye.
Ezt azonban ürügyként nem szabad használni. Vannak más hatékony módjai is a szervezet melegen tartásának, például a vastag öltözködés, testmozgás, amivel ráadásul zsírt is égetünk el. Őseinknek valóban szüksége volt a vastagabb zsírrétegre, hogy átvészelje a telet. Nekünk viszont nincs szükségünk felesleges zsírra, de ezeket a hízákonyság-géneket sajnos örököltük.
Mely ételek csillapítják étvágyunkat télen?
Egy kutatás szerint a téli időszakban a leggyakrabban szénhidrátokra vágyunk, ebből is legtöbbször finomított szénhidrátokhoz jutunk (fehér kenyér, sütemények, kekszek). Ezek a cukrok gyors megoldást jelentenek az energiapótlás szempontjából, de ördögi körhöz vezetnek, mert hírtelen emelik a vércukorszintet és amikor újra lecsökken, újabb étvágyat érzünk rájuk. Ráadásul ezek az élelmiszerek nem tartalmaznak egészséges tápanyagokat, amelyekre télen, a megfázások és vírusok támadásában nagy szükségünk van a mindennapokban.
Szóval hogyan lehet kezelni ezt az étvágyat? Rendszeres étkezéssel és fehérjét, rostokat tartalmazó ételekkel, mert ezek a jóllakottság érzetét keltik és stabilizálják a vércukorszintet, így nem kívánunk több szénhidrátot és cukros ételt. Nassolnivalónak együnk meg egy gyümölcsöt (pl. alma, körte, narancs), esetleg magvakat - ezek sikeresen telítenek a következő étkezésig.
Az egészséges nassoláson kívül a főételek megválasztása is esszenciális. Egyél olyan szezonális élelmiszereket, amelyekhez könnyű hozzájutni, nincs szükség költeni az import spárgára és szamócára, hisz másképp is megőrizhető egészségünk. A mai modern fűtött és kivilágított társadalmunkban ugyanaz az ősi szabály érvényes, mint több tízezer évvel ezelőtt: a szezonális ételek után érzünk étvágyat és ezek jobban csillapítják étvágyunkat és igényeinket.
Szezonális ételek
Bizonyos ételek minden évszakban jelenvannak. A kínai ősi orvostudomány szerint télen a vese energiáit kell pótolni, és ehhez kell igazítani a táplálkozást. Ezek olyan élelmiszerek, mint a káposzta, sárgarépa, gesztenye, rizs, magvak és fűszerek. A keleti és nyugati táplálkozásszakértők is egyaránt hisznek abban, hogy télen fokozottabban kell használni az erősebb fűszereket és ízesítőket. Ezek közé tartozik a gyömbér, fahéj, szegfűszeg, mustár, szerecsendió, bors, csípőspaprika, oregánó.
Úgy tartják, hogy a fűszerek testünk fontos funkcióit segítik működésükben, segítik a vérkeringést, melegen tartanak. A szezonális zöldségeket (gyökeres zöldségek, karfiol, káposzta, brokkoli) és gyümölcsöket (alma, körte, szilva, citrusok) fűszerezd a megfelelő erős fűszerekkel. Az összes fentebb felsorolt tápanyag elegendő energiát és vitamint biztosítanak, miközben alacsony kalóriatartalmúak.
Miért akarunk forró ételt enni télen?
Ilyenkor szeretünk felmelegedni, még ha egy jól fűtött lakásban is tartózkodunk, ígyhát logikus, ha a meleg ételeket kívánjuk. Egy forró reggelinek a zabkása, párolt fahéjas alma a legjobb választás - ízletes, tápláló és alacsony kalóriatartalmú.
Az ebéd lehetne egy gőzölgő tál leves sok szezonális zöldségből, mint például a sárgarépa, hagyma, lencse, bab. Csirkehúst vagy halakat is bátran fogyaszthatunk, mert fehérjére is minden nap szükségünk van. A leveseket fűszerezhetjük chilivel, fokhagymával, korianderrel, gombákkal vagy borssal. Vacsorára fogyaszthatunk egy sovány pörkölt húst zöldséggel, mint a pároltkáposzta vagy barna rizs.
Hogy segítségedre legyünk, összegyűjtöttünk három ínycsiklandóan finom szezonális élelmiszerekből készült ételreceptet. Az alábbi ételek mindegyike kevesebb, mint 385 kalóriát tartalmaz, és biztosan melegen tartanak!
Fekete bab és chili leves
Hozzávalók 2 személyre
- 1 hagyma, apróra vágva
- 2 szál zeller, szeletelve
- 1 sárgarépa, apró kockákra vágva
- olívaolaj
- csipet chili pehely
- ½ teáskanál őrölt kömény
- 400 g apróra vágott paradicsom
- 400ml növényi állomány
- 400 g fekete bab, beáztatva
- 150ml natúr joghurt
- kis csokor koriander, apróra vágott
1. 1 evőkanál olívaolajon puhítsuk meg a hagymát, zellert és sárgarépát, amíg meg nem puhulnak. Adjuk hozzá a chili pelyheket és köményt, főzzük egy percig. Adjuk hozzá a paradicsomot, babot és lassú tűzön kb. 30 perc alatt főzzük puhára.
2. Tálaljuk joghurttal és koriander levéllel a tetején.
314 kalória
Sült zöldséges lencseleves
Hozzávalók 2 személyre
- 250g sárgarépa, vágva darabokat
- 1 paszternák, hámozott és apróra vágott
- 250g karalábé. hámozott és apróra vágott
- 1 fej vöröshagyma, apróra vágott
- olívaolaj
- egy csipet szárított chili pehely
- 2 teáskanál őrölt kömény
- 200g zöld lencse
- 1 ½ húsleves alaplé
- egy kis csokor koriander, apróra vágott
1. A sütőt melegítsük 190C-ra. Egy serpenyőbe tegyük bele az összes kockára vágott zöldséget és 2 evőkanál olajon kezdjük el pirítani. Szürjuk rá a chilit, köményt, sót, borsot. 30-40 perc alatt puhítsuk meg.
2. Ekozben a lencsét tegyük egy közepes lábasba az alaplével együtt és forraljuk fel. Fedjük le és főzzük 15-20 percig, amíg a lencse megpuhul. Adjuk hozzá a sült zöldségeket és tálaljuk koriander levéllel a tetején.
294 kalória
Csicseriborsó paradicsommal és spenóttal
Hozzávalók 4 személyre
1 evőkanál növényi olaj
- 1 fej vöröshagyma, szeletelve
- 2 gerezd fokhagyma, felaprítva
- fél ujjnyi friss gyömbér gyökér, reszelve
- 2 enyhén csípős paprika, vékonyra szeletelve
- ½ teáskanál kurkuma
- ¾ teáskanál garam masala (fűszer)
- 1 teáskanál őrölt kömény
- 4 paradicsom, apróra vágott
- 2 teáskanál paradicsompüré
- 400g csicseriborsó
- 200g spenótlevél
1. Melegítsük fel az olajat egy wokban, pirítsuk meg a hagymát kis lángon, míg megpuhul. Keverjük hozzá a fokhagymát, gyömbért és csípőspaprikát, majd főzzük további 5 percig, amíg a hagyma aranybarna nem lesz.
2. Adjuk hozzá a kurkumát, garam masala-t és köményt, keverjük jól össze. Dobjuk rá a vágott paradicsomot és adjuk hozzá a paradicsompürét, majd főzzük 5 percig.
3. Adjuk hozzá a csicseriborsót és öntsünk hozzá 300 ml vizet. Főzzük 10 percig, majd adjuk hozzá a spenótot. Ha ez is megpuhult enyhén fűszerezzünk utána ízlés szerint. Tálaljuk rizzsel.
145 kalória
Sült töltött paprika
Hozzávalók 2 személyre
- 2 piros paprika, félbevágva és kimagozva
- 2 evőkanál olívaolaj, plusz 1 kiskanál
- 1 szelet teljes kiőrlésű kenyér
- 2 evőkanál fenyőmag
- 2 evőkanál reszelt parmezán (vagy vegetáriánus alternatív)
- 1 piros vagy zöld csípőspaprika, kimagozva, apróra vágva
- egy marék petrezselyem, durván felvágva
- 200g spenót levelek
1. Melegítsük a sütőt 190C-ra. Tegyük a paprikákat tepsibe, locsoljuk meg kevés olajjal és fűszerezzük borssal. Süssük 20 percig.
2. Közben pirítsuk meg a kenyeret, morzsoljuk durva morzsákra. Keverjük össze a fenyőmagot, parmezánt, csípőspaprikát, petrezselymet és a maradék olajat. Forraljunk fel egy kis vizet és főzzük meg benna a spenótot, majd öntsük le és nyomjuk ki belőle a vizet, amennyire csak lehet.
3. Tegyük a spenótot a paprikákba és szórjuk meg a morzsás fűszerkeverékkel.
241 kalória
Sütőtök ragu
Hozzávalók 4 személyre
- 2 evőkanál olívaolaj
- 1 fej vöröshagyma, szeletelve
- 2 gerezd fokhagyma, összezúzva
- 1 teáskanál római kömény
- 1 evőkanál paprika
- 225g édesburgonya, felkockázva
- 1 piros paprika, kimagozva, apróra vágott
- 1 sütőtök (kb. 500g), hámozott és apróra vágott
- 400g kockázott paradicsom
- 200ml vörösbor
- 300ml alaplé
- 75g quinoa
1. Egy nagy serpenyőben forrósítsunk fel olívaolajat, majd fonnyasszuk meg benne a hagymát és fokhagymát. Adjuk hozzá a köménymagot és paprikát, majd fűzzük további 2 percig. Keverjük hozzá az édesburgonyát, pirospaprikát, tököt, hagymát és fűszereket. Főzzük 2 percig.
2. Keverjük hozzá a paradicsomot, vörösbort és alaplevet, fűszerezzük, majd lassú tűzön főzzük 15 percig. Keverjük hozzá a quinoát, fedjük le, amíg a zöldségek megpuhulnak.
3. Tálaljuk görög joghurttal a tetején és egy kis reszelt sajttal.
313 kalória
Csirke és fehér bab ragu
Hozzávaló 4 személyre
- 2 evőkanál napraforgóolaj
- 400g kicsontozott, bőr nélküli csirkecomb, kockákra vágva
- 1 hagyma, apróra vágva
- 3 sárgarépa, apróra vágva
- 3 zeller szár, apróra vágva
- 2 szál kakukkfű, vagy ½ teáskanál szárított
- 1 babérlevél
- 600ml növényi vagy csirke alaplé
- 2 x 400 g konzerv fehérbab (leve nélkül)
- apróra vágott petrezselyem
1. Forrósítsuk fel az olajat egy nagy serpenyőbe, adjuk hozzá a csirkét, majd süssük meg, amíg enyhén megpirul. Adjuk hozzá a zöldséget és még pirítsuk pár percig. Keverjük hozzá a fűszereket és öntsük hozzá az alaplevet. Főzzük fedél alatt 40 percig, amíg a csirkehús megpuhul.
2. Keverjük hozzá a babot, majd főzzük még 5 percig. Adjuk hozzá a petrezselyemzöldet és tálaljuk.
291 kalória
Spanyol halpaprikás
Hozzávalók 4 személyre
- 2 gerezd fokhagyma, apróra vágva
- 1 citrom reszelt héja és leve
- 3 evőkanál olívaolaj
- 1 közepes vöröshagyma, apróra vágva
- 500g burgonyát, apró kockákra vágva
- 1 evőkanál paprika
- 1 csipet cayenne bors
- 400g kockázott paradicsom
- 1 halkocka
- 200g nyers megtisztított királyrák
- 400g csicseriborsó
- 500g bőr nélküli halfilé, nagyobb darabokra vágva
1. Egy kis tálba keverjük össze a petrezselymet, fokhagymét, citromhéjat. Forrósítsunk fel 2 evőkanál olajat egy nagy serpenyőben. Dobjuk rá a hagymát, burgonyát, majd fedjük le az edényt és főzzük takarékon 5 percig, amíg a hagyma megpuhul. Adjuk hozzá a maradék olajat, fokhagymét és fűszereket és keverjük össze.
2. Öntsük hozzá a citrom levét, egy pillanatra sisteregni fog. Adjuk hozzá a paradicsomot, egy fél csésze vizet. Sózzuk, majd fedél alatt főzzük 15-20 percig, amíg a burgonya megfő.
3. Keverjük hozzá a garnélarákot, csicseriborsót és halfilé kockákat. Alacsony hőmérsékleten fedő alatt főzzük 8 percet. Nagyon finom, minden egyszerre fog megpuhulni. Petrezselyemmel díszítve tálaljuk.
382 kalória
Boglárka csoki pudingos palacsintája
Hozzávalók:
A Palacsintához:
25 dkg Liszt
2db tojás
csipet só
1 evőkanál cukor
víz
A Puding töltelékhez:
1 vagy 2 pudingpor
pudingonként 4dl tej
3 evőkanál cukor, vagy édesítőszer
1 fakanál:)
Elkészítés:
összekeverjük a palacsinta szilárd hozzávalóit,a tojást is,majd a tejet,vizet fokozatosan hozzákeverjük mig egy csomómentes nem túl hig alapanyagot kapunk.Megsütjük lapos serpenyőben. Megfőzzük a pudingot(kat) a tasak hátulján található utasitás alapján,s rétegesen 1palacsinta-1réteg puding fog következni,amig el nem fogynak az alapanyagok.Tetejére tehetünk tejszinhabot,csokiszirupot
"Fontos,hogy a pudingot a szokásosnál kevesebb tejjel (5dl helyett 4dl) készitsük el,hogy sűrűbb legyen és ne folyjon ki a palacsinta közül.
Hidegen az igazi:D"
Elkészítési idő: 25 perc
A cikk Tukacs Kamilla Boglárka "csoki pudingos Palacsinta" receptje alapján készült. Köszönjük!
Borsós spárgás tészta
hendrix
Ez most egy nagyon zöld, friss, és diétás spárgás tészta recept. Tettem bele spenótot, cukorborsót, és az ízek fokozása végett sonkát, és kecse fetát is. Ettől a spárgás tésztától garantáltan senki sem fog elhízni.
Hozzávalók 2 főre: 120 g teljes kiőrlésű kagyló tészta, 10 szál zöld spárga, 14 darab cukorborsó, 2 marék bébi spenót, 1 gerezd fokhagyma, 100 g fekete erdei sonka, 50 g kecske vagy tehéntejes feta sajt, 1 kisebb citrom, 1 ek olíva olaj, só, tört színes bors
A tésztát főzzük ki.
A spárgát és a cukorborsót kb. 90 fokos gőzben pároljuk meg 12 perc alatt.
A sonkát vágjuk csíkokra, és az olíva olajjal együtt pirítsuk meg egy serpenyőben.
Dobjuk rá a megmosott spenótot, a reszelt fokhagymát, a cukorborsót, és a 3-4 cm-es darabokra vágott spárgát is.
Sózzuk, borsozzuk. A sóval óvatosan bánjunk, hiszen a sonka, és a feta sajt is sósak.
Reszeltjük le a citrom héját finoman.
A kifacsart levét öntsük rá a zöldségekre.
A leszűrt tésztát forgassuk bele a citromos zöldségekbe.
Frissen, melegen tálaljuk.
Szórjuk meg reszelt citromhéjjal, és feta sajttal.
Köszönjük!
A hozzávalókat összegyúrjuk, majd megfelezzük és belerekjuk a színezőt. Mindkét színből 8 egyforma golyót készítünk. Hűtőbe tesszük. Kis idő múlva kivesszük, a zöld golyót kilapítjuk és belecsomagoljuk a pirosat. Az így kapott 8 golyót fagyasztóba tesszük. Amikor jó kemény négy részre vágjuk és a magokat (tortadara) beletesszük.
Tejfölös hús
Hozzávalók:
- 60-70 dkg darált hús (tökmindegy hogy milyen)
- 1 pohár tejföl
- 2 maroknyi reszelt trapista sajt
- 1 db. tojás
- 2 száll petrezselyem
- bors, só, ételízesítő
-fél fej vöröshagyma (nem szükséges csak hogy a hús egy kis zamatot kapjon)
Elkészítés:
A húst egy pici olajon megpirítjuk a hagymával és félretesszük picit hűlni, a petrezselymet fel aprózzuk. Egy külön tálba bele tesszük a tejfölt a tojást,a sajtot, a petrezselymet, és az ízesítőket ízlés szerint, összekeverjük, és belekeverjük a húst is. Egy kiolajazott és zsemlemorzsázott tepsibe beleöntjük, alufóliával letakarjuk és berakjuk a sütőbe. 15-20 perc és kész.
Kedves Eszti Köszönjük!